Article number:10046171EAN:4007698232719
Metal Christmas hanger dog colorful 2 assorted (W/H/D) 6x11x1cm
| IC / MC: | 12 / 240 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Add seasonal charm to your assortment with our colorful Christmas hangers made of durable metal. Ideal for retail and store decoration. These robust, handcrafted accessories guarantee appealing presentations and attractive margin increases.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Kollektion: | Christmas Classics |
| Material: | Metal |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 240 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 6 cm |
| Height: | 11 cm |
| Weight IC: | 5.94 kg |
| Weight MC: | 118.8 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











