Article number:10029968EAN:4032037707092
Magnet saying made of metal colorful 12-fold, (W/H) 9x6cm
| IC / MC: | 72 / 72 |
|---|---|
| PU: | 72 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Offer your customers stylish accents with our colorful magnetic slogans made of robust metal. Ideal for retail and decorations, they add character to any room, increase sales potential thanks to quick set-up and guarantee a long-lasting addition to your product range thanks to high-quality manufacturing.
| Akzentmaterial: | Metall |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Metall |
| Material: | Metal |
| IC quantity: | 72 |
| MC quantity: | 72 |
| Packaging units: | 72 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 0.2 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 6.5 cm |
| Weight IC: | 2.88 kg |
| Weight MC: | 2.88 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | H509 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









