Article number:10043355EAN:4007698670122
Kunstfell kurz aus Polyester, Braun (B/H/T) 90x60x2cm
| IC / MC: | 4 / 8 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Increase your product variety with our durable rabbit fur faux fur made from high quality polyester. Ideal for retailers and interior designers, it offers versatile decoration options and attractive margins. Perfect for modern retail spaces and stylish interiors. Dimensions: 90x60x2cm.
| Akzentfarbe: | Braun |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Polyester |
| Color: | Brown |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Braun |
| Hauptmaterial: | Polyester |
| Material: | Polyester |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 8 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 2 cm |
| Width: | 90 cm |
| Height: | 60 cm |
| Weight IC: | 1.45 kg |
| Weight MC: | 2.9 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W572 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









