Product information
The piggy bank Company Best Of display made of high-quality wood combines design with functionality. Ideal for retailers, it offers flexible presentation options and high durability. Perfect for appealing product presentations on the sales floor to create targeted buying impulses and increase profitability.
| Color: | Black |
|---|---|
| KCG variants: | Displays |
| Material: | Wood |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 1 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 40 cm |
| Width: | 50 cm |
| Height: | 50 cm |
| Weight IC: | 19.8 kg |
| Weight MC: | 19.8 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.













