Article number:10045777EAN:4007698742799
Honeycomb Easter egg made of paper/cardboard, white (W/H/D) 23x30x23cm
| IC / MC: | 4 / 36 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The Honeycomb Easter egg made of paper impresses with its stylish design and sustainable processing. Ideal for retailers and interior designers, it offers easy handling and versatile applications in shopfitting or as decoration. Benefit from attractive margins and timeless elegance.
| Color: | White |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Material: | Paper/Cardboard |
| Season: | Easter |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 23 cm |
| Width: | 23 cm |
| Height: | 30 cm |
| Weight IC: | 1.1 kg |
| Weight MC: | 9.9 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | ZZZ45777 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










