Article number:10042099EAN:4007698637040
Honeycomb bunny made of paper/cardboard pink (W/H/D) 16x30x16cm
| IC / MC: | 6 / 36 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
This pink paper bunny with honeycomb pattern, which goes down well in gift stores and decor boutiques, combines light design with visual charm. Its bright color and robust construction make it a real eye-catcher in modern collections and ensure high margins.
| Color: | Pink |
|---|---|
| Material: | Paper/Cardboard |
| Season: | Easter |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 16 cm |
| Width: | 16 cm |
| Height: | 30 cm |
| Weight IC: | 0.86 kg |
| Weight MC: | 5.15 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | O015 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











