Article number:10046525EAN:4007698250843
Hanging wreath with cones made of natural material brown 3 assorted (W/H/D) 10x10x3cm
| IC / MC: | 12 / 144 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
High-quality hanging wreath made from natural materials in brown, ideal for stylish store and interior decoration. The durable finish ensures seasonal elegance, while the compact size of 10x10x3cm allows for easy presentation. Benefit from an attractive margin and versatile use in a commercial environment.
| Color: | Brown |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Kollektion: | Velvet Royale |
| Material: | Nature Material |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 3 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 10 cm |
| Weight IC: | 1.06 kg |
| Weight MC: | 12.67 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










