Article number:10046075EAN:4007698229757
Hanging heart nutcracker made of textile white (W/H/D) 12x14x5cm
| IC / MC: | 8 / 48 |
|---|---|
| PU: | 8 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The textile heart nutcracker hanger, 12x14x5cm, complements your display decoration with a durable, high-quality design. Ideal for retailers and interior designers, it impresses with its profitable presentation and artistic versatility on the sales floor. Perfect for commercial environments.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Textil |
| Color: | White |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Textil |
| Material: | Textile |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 8 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 8 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5 cm |
| Width: | 12 cm |
| Height: | 14 cm |
| Weight IC: | 0.4 kg |
| Weight MC: | 2.38 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









