Article number:10042810EAN:4007698657222
Hanger flower made of paper/cardboard, 2-fold, green/pink (W/H/D) 20x20x6cm
| IC / MC: | 24 / 288 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Bring vibrant colors to your salesrooms with the "Hanger Flower". Made from durable paper, it provides impressive accents for shop windows and storefronts. Ideal for retailers looking for valuable decoration with easy presentation and high margin. Dimensions: 20x20x6cm.
| Color: | Green |
|---|---|
| Material: | Paper/Cardboard |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 288 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 20 cm |
| Weight IC: | 0.53 kg |
| Weight MC: | 6.34 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | O017/N016 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









