Article number:10038721EAN:4007698531591
Hanger Easter eggs set of 12, made of plastic, colorful 3-fold, (W/H/D) 3x4x3cm
| IC / MC: | 12 / 96 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
Sold out for the current season.
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Create spring-like sales areas with our hanger Easter egg set made of durable plastic. Ideal for retailers for easy decoration. Attractive color variations offer versatile combination options to increase customer attention and maximize sales. Dimensions: 3x4x3 cm.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Material: | Plastic |
| Season: | Easter |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 96 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 3 cm |
| Width: | 3 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight IC: | 0.26 kg |
| Weight MC: | 2.11 kg |
| Set: | Yes |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | O050 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











