Article number:10046661EAN:4007698254629
Green ceramic lantern house (W/H/D) 7x12x6cm
| IC / MC: | 6 / 72 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The ceramic lantern house in green (7x12x6cm) is ideal for retailers and interior designers who focus on quality. Attractive and durable, it provides atmospheric light in store showcases or design projects, enhancing the aesthetics and profitability of the sales environment.
| Color: | Green |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Kollektion: | Sweet Wonderland |
| Material: | Ceramic |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 72 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 12 cm |
| Weight IC: | 1.06 kg |
| Weight MC: | 12.67 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











