Article number:10046354EAN:4007698238285
Glass tealight holder Beige (W/H/D) 8x3x8cm
| IC / MC: | 12 / 36 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 27/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Add elegance to your designs with our beige glazed tealight holders. High quality glass offers durability and versatility for retailers and interior designers. Easily adapt to any style, increase your margin and present timeless decoration in a professional environment.
| Akzentfarbe: | Beige |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | Beige |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Beige |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Kollektion: | Minimal Xmas |
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight IC: | 1.32 kg |
| Weight MC: | 10.56 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









