Article number:10042613EAN:4007698651763
Figure Easter bunny in basket made of poly 2-fold, brown (W/H/D) 8x6x8cm
| IC / MC: | 4 / 48 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The Easter bunny figurine in a basket made of durable poly impresses retailers and designers with its charming decoration and versatility in the retail sector. Attractive margins and easy handling make them the ideal choice for seasonal presentations and appealing store design.
| Akzentfarbe: | Braun |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Poly |
| Color: | Brown |
| Hauptfarbe: | Braun |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Easter |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight IC: | 0.84 kg |
| Weight MC: | 10.03 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | O085 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









