Article number:10029860EAN:4007698305291
Fabric mask, washable reusable made of textile Colorful 24-fold
| IC / MC: | 24 / 48 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
For retailers, interior designers and buyers, these washable fabric masks made from durable textile offer variety and style. They are easy to display, increase sales opportunities and are ideal for retail or professional decorative applications.
| Akzentmaterial: | Textil |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Features: | SALE |
| Hauptmaterial: | Textil |
| Material: | Textile |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 17 cm |
| Height: | 9 cm |
| Weight IC: | 0.67 kg |
| Weight MC: | 1.34 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | A061 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









