Article number:10055161EAN:4007698055752
Display heart made of metal, mango wood silver, brown (W/H/D) 16x21x6cm
| IC / MC: | 4 / 32 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 16/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The "Heart" display stand made of durable metal and fine mango wood combines aesthetics and quality. Ideal for retailers or designers, it offers a wide range of applications and increases the visual appeal of sales and decoration areas. A lasting benefit for your product range.
| Akzentfarbe: | Silber |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Holz |
| Color: | Silver |
| Hauptfarbe: | Silber |
| Hauptmaterial: | Holz |
| Material: | Wood |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 32 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6 cm |
| Width: | 16 cm |
| Height: | 21 cm |
| Weight IC: | 1.602 kg |
| Weight MC: | 14.4 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W087/H016 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









