Article number:10033670EAN:4007698401924
Cream earthenware plate (W/H/D) 27x2x27cm
| IC / MC: | 6 / 12 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Present your customers with timeless elegance with the cream-colored stoneware plate (27x2x27cm). High-quality and durable, ideal for retail and catering. Benefit from its versatility in presentation and decoration while achieving impressive margins. A must for retailers and designers.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Steingut |
| Color: | White |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Steingut |
| Material: | Stoneware |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 27 cm |
| Width: | 27 cm |
| Height: | 2.3 cm |
| Weight IC: | 6.25 kg |
| Weight MC: | 12.5 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | A053 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









