Article number:10042777EAN:4007698656355
Ceramic dog/cat mug, 2-fold, white 340ml (W/H/D) 12x9x8cm
| IC / MC: | 12 / 36 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
These white ceramic mugs with whimsical dog and cat designs and the words "ALL YOU NEED IS LOVE" are aimed at animal lovers. Durable and versatile, ideal for gift stores and cafés looking to attract modern shoppers. The high margin potential increases retail profitability.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Keramik |
| Color: | White |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Keramik |
| Material: | Ceramic |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8.5 cm |
| Width: | 12 cm |
| Height: | 9 cm |
| Filling quantity: | 340 |
| Weight IC: | 4.3 kg |
| Weight MC: | 12.89 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | N057 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









