Article number:10025317EAN:4007698041762
Brown plush bear, red knitted sweater (W/H/D) 22x24x20cm
| IC / MC: | 6 / 48 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
For retailers and designers: The plush, brown bear with red knitted sweater (22x24x20cm) combines attractive design with durable material. Ideal for decoration and presentation, it offers uncomplicated sales opportunities and increases profitability through its versatility in professional environments.
| Akzentfarbe: | Braun |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Plüsch |
| Color: | Brown |
| Hauptfarbe: | Braun |
| Hauptmaterial: | Plüsch |
| Material: | Plush |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 20 cm |
| Width: | 22 cm |
| Height: | 24 cm |
| Weight IC: | 0.9 kg |
| Weight MC: | 7.1 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W058 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









