Article number:10032835EAN:4029811447589
Bottle opener beer glass, with magnet, made of metal yellow (W/H/D) 3x10x3cm
| IC / MC: | 18 / 72 |
|---|---|
| PU: | 18 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Increase your sales figures with our bottle opener in a unique beer glass design. The magnetic metal construction guarantees durability and easy presentation. Ideal for retailers and interior designers who need appealing and functional products in their product range or projects.
| Color: | Gelb |
|---|---|
| Material: | Metal |
| IC quantity: | 18 |
| MC quantity: | 72 |
| Packaging units: | 18 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 3 cm |
| Width: | 3 cm |
| Height: | 10 cm |
| Weight IC: | 3.96 kg |
| Weight MC: | 7.92 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | H407 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.














