Article number:10023162EAN:4032037611443
Beer crate bottle opener made of plastic, metal red, green 2-fold, (W/H/D) 6x6x6cm
| IC / MC: | 24 / 48 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
For retailers and interior designers: The bottle opener in an innovative beer crate design combines robust plastic with durable metal. Compact 6x6x6 cm offers versatility and easy presentation. Enhance your retail space appeal with this practical and stylish accessory.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Kunststoff |
| Color: | Red |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Kunststoff |
| Material: | Plastic |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6 cm |
| Width: | 6 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight IC: | 1.4 kg |
| Weight MC: | 2.7 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | H497 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











